Naše fenky
Mladí:
 • Zajda Taien "Zajda"


 • Dospěláci:
 • Mon Ami Taien "Mía"


 • Host:
 • Elfi Blackline Czech "Mao"

 • Wu Taien "Wulinka"

 • Nefertiti Taien "Titi"

 • Kuky Taien "Kukačka"


 • Senioři:
 • Dyna v.d. Wietekes Hoeve "Kiwi"
 • Gredy Bergerac de Hu "Chita"

 • Amélie Taien "Amelča"
 • Black Berry Taien "Berča" • Dyna v.d. Wietekes hoeve (Kiwi)
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Dyna
  chovná stanice: v.d. Wietekes hoeve
  země původu: Belgie
  datum narozeni: 13.9.2004
  skus: nůžkový, plnochrupý
  luxace patelly: 0/0 - negativní
  PRA - DNA: A - CLEAR

  výst. tituly: interchampion,klubový champion, český šampion, grandšampion, světový veterán vítěz, BIS + BOB + BOV Klubové výstavy Královského klubu šiperek v Belgii 2015
  Dále: klubový vítěz, X x BOB, X x CACIB, res. CACIB, CACA, 7 x CAC, nejlepší fena plemene, krajský vítěz, oblastní vítěz, ...

     2017: Kiwi - šiperka, která splnila mé sny :-) ač už je naprostá babička, tak nemůžu přestat děkovat, že mi vstoupila do života. Kiwi v roce 2015 vyhrála celou prestižní klubovou výstavu šiperek v Belgii, nejblíže jsme tomuto titulu byly, když bylo Kiwče asi 6 let, jen jí o kousek porazila její sestra a Kiwi se tehdy stala druhou nejhezčí fenou klubové výstavy. Ani ve snu by mě tedy nenapadlo, že ve svých 10 letech porazí nejkrásnéjšího psa, nejkrásnéjší fenku i nejkrásnějšího mladého jedince a stane se BEST IN SHOW + BEST OF BREED + BEST VETERAN 2015, pamatuji si, jak jsem byla štastná, že Kiwi v úmorném teplu šlapala vedle mě jako panenka, jak jí radost ze spolupráce zářila z očí, jak jí to slušelo, černá srst se jí uhlově leskla a jak jsem nemohla uvěřit, když mě v závěrečném kruhu holandský a belgický rozhodčí zastavili s tím, že právě Kiwi je opravdu celkovým vítězem tohoto roku :-) Bylo nádherné vidět jak velkou podporu rozhodnutí rozhodčích mělo a jak nám všichni fandili. Byl to den, který už se nám s Kiwčou nezopakuje a byl neuvěřitelný :-) Kiwče jsem slíbila, že to je její poslední výstava a možná toho i teď lituji. Ba ne :-) Děkuji, že mám Kiwču ve zdraví zpět a že se můžu těšit z její společnosti. 4 měsíce po této výstavě totiž Kiwi vyrazila na svou oblíbenou vycházku a srazilo jí auto (to jsme ovšem nevěděli), Kiwi byla nezvěstná, po celonočním hledání jsem jí druhý den odpoledne našla apatickou, nereagující a nehybnou s teplotou 34 stupňů v korytě potoka, Kiwi tam seděla, ztuhlá, ve vodě do půli jejího tělíčka. Na veterině jsme zjistili trauma hlavy, vykloubenou kyčel a celkově špatný stav. Po létě plném nadšení nastalo několik měsíců, kdy jsem přemýšlela, jestli mám právo jí tu držet a jestli jí netrápím, Kiwčin fyzický stav se postupně lepšil, ale neurologicky na tom byla špatně, neviděla a špatně se orientovala. Kiwi však bojovala, za pár týdnů dokázala reagovat na můj hlas, vzpomněla si na povel sedni, na to že miluje balónky, a zjistila, že život i s omezením je príma. Dnes je Kiwik bojovnice na tom už dobře, postupně se dokázala naučit vše co potřebuje, je veselá, nadšená, a i trochu stará holt. Ale svět jí baví, babičku naší. Jsem moc ráda, že právě tuhle šiperku můžu nazvat zakladatelkou chovatelské stanice šiperek Taien a že jí má mnoho našich šiperek v rodokmenu.

     2008: Kiwitu jsem si dovezla z Belgie v listopadu, pamatuji se jak jsem jí vybírala ze čtyřech štěňátek, jedno jako druhé, malý čertíci, vůbec nevim proč jsem si vybrala zrovna jí ? No každopádně se to povedlo. V lednu jsem pak odjížděla na pul roku do Anglie na zkušenou, a doma mě přivítala Kiwi jako ignorant, Takže se mnou Kiwi odjela na čtvrt roku do Finska, kde se toho hodně naučila, jako třeba chytat ryby, POSLOUCHAT, a hlavně mě zachránila od šílenství z nudy, když jsme bydleli ve srubu v lese. Cestou zpátky jsme to vzali přes Laponsko, Norsko, Švédsko..., No když to schrnu myslim, že Kiwi je nejzcestovalejší šiperka široko daleko. Kiwi vyniká neůnavností, činorodostí a jako správný ovčák hned upozorňuje, když se něco děje. V současné době dělá Kiwi společnost naší babičce a jako správný "gaučák" je čím dál víc mazlivější a roztomilejší. Vypadá to, že se velmi rychle adaptovala a mírné babiččino vedení jí nevadí, naopak poslouchá stále jako hodinky a dokonce se naučila i něco nového - loudění :-)


  Zajda Taien
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Zajda
  chovná stanice: Taien
  země původu: Čr
  datum narozeni: 8.1.2016
  skus: nůžkový, chybí PDP2
  váhová kategorie: 3-5kg
  luxace patelly: v roce 2017
  otec: Balador z Dorky
  matka: Mon Ami Taien

  výstavní ohodnocení: tř mladých - výborná

     2016 Jediná holčička ve vrhu a tak bylo jasné, že zůstane doma. Zajda je srandistka, přijde mi, že má občas dost zvrácený smysl pro humor, spoléhá na svou rychlost a často ostatní provokuje k akci, a pak má ohromnou radost, že jsou pomalí, pomalí a prostě úplně pomalí. Zajíček miluje balónky, klacíčky, cokoliv co se dá aportovat, zároveň je velmi rychlá, myslím, že až přijde čas, tak bude mou další agility šiperkou :-) Co se týče povahy, tak Zajdě nedělá problém celkem nic, prostředí ani hluky neřeší, od té doby, co jí jako malinkou nešikovně chytla jedna holčička si dává pozor, aby jí nikdo cizí nechtěl chovat a omezovat, ale jinak má lidi ráda, přijde jí, že s každym může být nějaká sranda ..  Elfi Blackline Czech "Mao"
  [Rodokmen] [web] [Na začátek]
  jméno: Elfi
  chovná stanice: Blackline Czech
  země původu: Čr
  datum narozeni: 22.5.2012
  skus: nůžkový, ?
  váhová kategorie: 3-5kg
  luxace patelly: 0/0
  otec: Ch. Little Anton of Brave Goblin
  matka: Ch. Fantasia Taien

  výst. tituly: BIS PUPPY, velmi nadějná 1, výborná, vítěz třídy, oblastní vítěz

     2017: M auška už jen jako host :-) i když před tím byla vlastně také :-) S Mao se u nás potkáte, jen když její rodinka potřebuje hlídání. Mao pod chovatelskou stanicí Taien odchovala 2 vrhy a poté se už i oficiálně ( a ne jen fyzicky) stala členem chovatelské stanice Hospodský povaleč. Mauška je v současné době vymazlený gaučák, neuvěřitelně hodná, bezproblémová, milá, nekonfliktní šiperka. Tuším, že další štěňátka po Mao se plánují v roce 2018 - ale pro více info určitě doporučuji kontaktovat přímo Hospodské povaleče ... :-)

     2012: Náš rudý aktivitsta :-) Jméno Mao si pro tuto šiperku vybrala její vládkyně Viktorka .-) jak jinak, ale odpovídá, takže - seznamte se s naším rudým aktivistou Mao. Mao je naše prďácký štěňátko, vnučka Chiquitky, nic jí nečiní potíže, se všemi je kamarád, s nadšením se vrhá na jakkékoliv činnosti, co z ní vyroste je zatím ve hvězdách, ale já osobně myslím, že to bude taková naše druhá Chiquitka ...  Nefertiti Taien "Titi"
  [Rodokmen] [] [Na začátek]
  jméno: Nefertiti
  chovná stanice: Taien
  země původu: Čr
  datum narozeni: 25.7.2011
  skus: nůžkový, plnochrupý
  váhová kategorie: 3-5kg
  luxace patelly: 0/0
  otec: Colin Cidabro
  matka: Ich. Amélie Taien

  výst. tituly: splněny podmínky pro titul: Český junior šampion, 2 x BEST OF JUNIOR
  Dále: 2 x CACIB, 2 x CAC, 2 x CAJC

     2017: Titinka, tak už taky jen jako host, s Titi se mi loučilo moc těžce, ale o tom, že jí vyloučím z chovatelského programu jsem přemýšlela dlouho (z důvodu velikosti), a pak když se naskytla možnost toho, že by Titinka mohla bydlet u mladých akčních úplně nejvíc sympatických lidí, u nichž v příbuzenstvu je šiperka Joplin Taien, tak bylo rozhodnuto. A rozhodnutí to bylo správné, Titi se má jak úplně božsky. A zaslouží si to, protože tahle šiperka má naprosto skvělou vyrovnanou povahu, co po ní chcete - to od ní dostanete, kámoška do nepohody, a určitě by pro ní byla škoda zůstav v našem, nyní skoro seniorském :-) domě pro šiperky :-) Titi v chovatelské stanici odchovala dva vrhy a v chovu zůstává její dcera Wu Taien - která se stala klubovou vítězkou 2015

     2012: Titinka, naše nejmenší šiperka, u šiperek asi platí, že čím menší, tím větší srdíčko :-) Titi je velmi vyrovnaná, po tatínkovi spíše klidnější, žádná situace jí nerozhodí, zároveň je i velmi vnímavá, neustále veselá, a stále dobře naladěná. Titi je takové naše sluníčko, pejsek do nepohody


  Mon Ami Taien "Mía"
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Mon Ami
  chovná stanice: Taien
  země původu: Čr
  datum narozeni: 17.6.2011
  skus: nůžkový, plnochrupý
  váhová kategorie: 3-5kg
  luxace patelly: 0/0
  otec: ICh. Black Jack Taien
  matka: Ich. Dyna v.d. Wieteke´s Hoeve

  výst. tituly:
  Dále: CACIB, CAC, VDH, Výborná 1

     Míuška, náš tajdtrdlík, šiperka na pérkách :-) i když má zůstaň, tak alespoň ocáskem musí vrtět :-) Tato šiperka se k nám bohužel vrátila 7mi měsíční jako ignorant, křehká nesebevědomá bytost, která se utíkala schovávat do svého světa. Po 2týdenním pobytu u nás se ovšem z této šiperky začal klubat veselý nadšený sportovní pejsek, který za pochvalu a odměnu miluje dělat všelijaké kousky a triky. Jen jí prostě nesmíme stressovat nátlakem :-) V současné době trénujeme agility, Mía se neustále zlepšuje (zrychlovat se už ani nemůže), ale já jí to zatím trošku kazím (protože jsem holt pomalá) :-)


  Kuky Taien "Kukačka"
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Kuky
  chovná stanice: Taien
  země původu: Čr
  datum narozeni: ...
  skus: nůžkový, plnochrupý
  váhová kategorie: 3-5kg
  luxace patelly: 0/0
  otec: Ch. Arnošt od Kopce Zebína
  matka: Ich. Amélie Taien

  výst. tituly: 3 x CAC

     Kukačka u nás bydlela o chvíli déle než si jí k sobě mohl vzít náš kamarád Milan. U nás byla u Kukča akční, temperamentní torpédo. U Milana notně zlenivěla :-) a zgaučovatěla a zmoudřela, stal se z ní maskot a cestovatel. Naše milá malá umazlená Kukačka, miláček všech :-)


  Gredy Bergerac de Hu (Chita)
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Gredy
  chovná stanice: Bergerac de Hu
  země původu: Maďarsko
  datum narozeni: 15.5.2004
  skus: nůžkový, plnochrupý
  kategorie: 3-5kg
  váha: cca 4,5kg
  luxace patelly: 0/0 - negativní
  PRA - DNA: A - CLEAR

  výst. tituly: Český šampion, klubový junior šampion
  Dále: klubový vítěz, vítěz speciální výstavy, res. CACIB, 5 x CAC, krajský vítěz, oblastní vítěz...

     Chitka se k nám dostala jako štěňátko v červenci r. 2004, a tak se stalo, že jsme se zbláznili do šiperek. Zamilovali jsme si ten temperament, inteligenci, nadšení. Chita nám nakonec vyrostla do krásné slečny, Která však neměla jen bezstarostný štěňěcí věk ale taky 3 měsíční nepohodu se sádrou, když jí roční cane corso s košíkem při hře zlomil nohu. Nakonec však vše dobře dopadlo. Přibila jí kámoška Kiwi a spolu mají skvělej sehranej team lumpíků. Chita je povahou průzkumník, je velmi odvážná, a vždycky ke každému přátelská.


  Amelie Taien (Amelí)
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Amélie
  chovná stanice: Taien
  původ: ČR
  datum narozeni: 23.7.2006
  skus: nůžkový, plnochrupý
  kategorie: 3-5kg
  váha: cca 4 kg
  luxace patelly: 0/0 - negativní
  PRA - DNA: A - CLEAR

  výst. tituly: Princess 2007 of Royal Schipperke club in Belge, Klubový vítěz, Český junior šampion, BOB, CACIB, CAC SK, CAC ČR, splněn klubový junior šampion

     Amálka se u nás narodila, od malinka byla černej skřítek překypující radostí. Povahou i zjevem velmi podobná své mamince Kiwi. Amálka se snaží všem vyhovět a zavděčit, ale zatím vypadá jako malej komickej pejsek, kterej toho má opravdu hooodně na práci, že ani neví kde mu hlava stojí. Tak snad nám z toho někdy vyroste :-) ovšem abychom jí nekřivdili, na práci toho má mnoho pouze u nás doma. Všude venku se chová spořádaně a jako dáma.


  Black Berry Taien (Beruša)
  [Rodokmen] [Fotogalerie] [Na začátek]
  jméno: Black Berry
  chovná stanice: Taien
  země původu: ČR
  datum narozeni: 27.7.2006
  skus: nůžkový, plnochrupý
  kategorie: 3-5kg
  váha: cca 5 kg
  luxace patelly: 0/0 - negativní

  výst. tituly: BOB, Český junior šampion, Národní vítěz Polska, Grandprix Slovakia winner, 3 x CACIB, CAC ČR, CWC, 2 x CAC Sk

     Beruška je celá mamina Chita, snad jen srst má jinou a mohutnější nožičky. Ale povahově k nerozeznání, náš veselej průzkumník. Rychlost nepatří mezi její oblíbené slova jistě, raději zamyšleně něco dělá, zkoumá. Pro Berry všechny činnosti musejí mít nějaký důvod, na rozdíl od Amélie. Například povel přivolání si upravila dle svého významu, po přivolání přiběhne, svalí se na záda a jakmile jí dodrbete na břichu tak okamžitě jde zkoumat něco dalšího, pro obě strany výhodné :-) nuže naše chlupatá veselá koule Berry

   
  © Schmidt 2006